Руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Про це в інтерв’ю Associated Press заявив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

Посадовець також додав, що інцидент має й масштабні міжнародні наслідки. Зокрема, за словами Гріффітса, підняття рівня води, спричинене знищенням греблі, призведе до зростання цін на зерно.

Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води — ООН

"Наслідками будуть спустошені житниці, як ви знаєте, в цій південній частині України. Здатність тієї частини України вирощувати зерно, від якого залежить світ, буде значно зменшена. Це означатиме зменшення експорту зерна на глобальний Південь, підвищення цін на зерно в усьому світі. А наслідком цього є те, що люди, які потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, матимуть менше можливостей отримати необхідну для цього їжу", — сказав Гріффітс.

За його словами, занепокоєння викликає й ситуація з мінним забрудненням.

"Існує ще одна небезпека для людей, яка полягає в тому, що значна частина цих сільськогосподарських земель замінована в результаті війни. Повені затоплюють ці території. І ми обов'язково побачимо ці міни, що плавають там, де люди їх не очікують", — пояснив посадовець.

Чиновник згадав й про пошкодження трубопроводу "Тольятті-Одеса", через яке виникли труднощі з розподілом аміаку — ключовим інгредієнтом для виробництва добрив.

"Відкриття цього трубопроводу і доставка аміаку через Чорне море на глобальний Південь є пріоритетом для всіх нас", — сказав Гріффітс.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Джерело