На Дніпропетровщині відбулася робоча зустріч міністра внутрішніх справ Ігора Клименка з представниками обласної та районних адміністрацій, обласних та міських рад. Міністра призначили керівником робіт з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Під час зустрічі, посадовці обговорили всі нагальні питання, щодо забезпечення водою Дніпропетровщини, Запоріжжя, Херсонщини та Миколаївщини.

Станом на вечір 10 червня, без води перебувають шість громад Нікопольского району, та дві у Криворізькому районі Дніпропетровщини.

Без води перебувають шість громад Нікопольщини та дві на Криворіжжі – ОВА

За словами Лисака, рівень води у Каховському водосховищі продовжує падати. На зараз наповненість – трохи більше ніж 10 метрів.

Воду у громади Нікопольщини та Криворіжжя підвозять. Доставляють її цистернами, водовозками, пожежники машинами та у пляшках.

"Налагоджуємо логістику – з місцевою владою, комунальними підприємствами, ДСНС, бізнесом, міжнародними організаціями. Паралельно шукаємо можливі місця для буріння свердловин", – написав посадовець.

Також за його словами, під постійним контролем – екологічна ситуація, стан повітря та води, пожежна безпека, електропостачання.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

Станом на вечір 9 червня п'ять водоканалів, які підпорядковуються Дніпропетровській обласній раді, працювали в штатному режимі, повідомив очільник облради Микола Лукашук. Дніпровський, Камʼянський, Новомосковський, Павлоградський та Синельниківський райони з водою.

На Нікопольщині водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській громаді. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання з перебоями. У системі знижено тиск, тому місцями може не бути води. Також у Нікопольському районі працюють над тим, щоб один з обласних водоканалів наповнював там резервуари.

В Апостолівській громаді Криворізького району вода подається погодинно, в Грушівській – плануються відключення, але організовано підвезення води. Софіївська громада – воду подають погодинно, заповнюють резервуари.

З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Що відомо про руйнування військами РФ Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці рівень води знизився. Повінь відступила нижче центрального проспекту. Під водою паркова зона, зоопарк, яхт-клуб. Найгірша ситуація у Корсунці. Там все ще затоплені житлові будинки, але рівень води знижується.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело