У тимчасово окупованому Донецьку почали видавати закордонні паспорти РФ, які раніше можна було отримати лише на території Росії.

Про це повідомили в так званому уряді "ДНР".

"В управлінні з питань міграції МВС по "ДНР" почалася видача паспортів, що засвідчують особу громадянина РФ за межами її території, з терміном дії п’ять років", — йдеться на сайті "уряду" "ДНР".

У Донецьку окупаційна влада почала видавати закордонні паспорти російського зразка

Як заявили в окупаційній адміністрації, видають цей документ лише тим, хто отримав внутрішній російський паспорт та заплатив мито у 2 тисячі російських рублів.

Примусова паспортизація на окупованих територіях

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини триває примусова паспортизація РФ. Люди, які залишаються там і відмовляються отримати російський паспорт, стикаються з проблемами при оформленні інших документів, отриманні соціальних виплат та медичної допомоги, також без паспорта ускладняється можливість виїзду з окупації.

Адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова розповідала Суспільному, чим з точки зору українського законодавства загрожує людям отримання паспорта РФ на окупованій території.

Що відомо про примусову паспортизацію на окупованих територіях Путін 27 квітня підписав указ, який передбачає депортацію жителів з окупованих Росією українських територій. У документі вказано, що громадяни України, які живуть на окупованих територіях та вирішили зберегти українське громадянство, можуть жити тут до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати. У вересні 2022 року РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту. Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це. Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок. Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ. Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ. На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ. Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело