Сьогодні, 10 червня, депутати Верховної Ради України проголосували за визнання Моршина курортом державного значення. Процес щодо присвоєння такого статусу тривав близько 5 років. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Таким чином, Моршин став першим курортом державного значення на Львівщині.

"Це визначна подія для Львівщини. Мінеральні природні лікувальні води Моршинського родовища унікальні. У порівнянні з мінеральними водами європейських країн, які за хімічним складом близькі до Моршинської ропи, води з Моршина мають у кілька разів більшу мінералізацію! Моршин є чудовим місцем для оздоровлення, реабілітації та відпочинку", — каже Максим Козицький.

Моршин на Львівщині визнали курортом державного значення

Очільник ОВА каже, сподівається, що це рішення сприятиме оновленню та розвитку інфраструктури санаторно-курортного і відпочинкового комплексу курорту.

Також на статус курорту державного значення претендує Трускавець. У 2021 році ЛОВА звернулася в Державне агентство розвитку туризму з клопотанням щодо оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення. Зараз доопрацьовують картографічні матеріали з визначення меж та шукають необхідні документи в архівах.

Джерело