Уряд України запровадив експериментальний проєкт: виплачуватиме гроші на путівки у літні табори для дітей. На літній відпочинок однієї дитини виділяють понад 14 тисяч гривень. Принцип виплат назвали "гроші ходять за дитиною". Розповідаємо, кому доступна програма та як відправити на відпочинок малечу з Донеччини та Луганщини коштом держави.

У програмі можуть брати участь діти від 7 до 18 років з багатодітних малозабезпечних родин або ті, які мають інвалідність і проживають в одній з областей:

Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

Щоб перевірити, чи належить ваша дитина до цього переліку, введіть дані на сайті.

"Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку в "ПриватБанку" зі спеціальним режимом використання, на яку буде зараховано 14 165 грн на кожну дитину, та обрати один з закладів оздоровлення і відпочинку вищої категорії, який містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей", — повідомили в Мінсоцполітики.

Як розповіли у міністерстві, батьки можуть самостійно обрати будь-який заклад, який відповідає умовам безпеки, критеріям оздоровлення, і відправити дитину у табір в той час, коли їм зручно.

Перелік дитячих закладів опублікували за посиланням.

"Усі інші категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, можуть отримати путівку на оздоровлення та відпочинок за чинним механізмом розподілу до державного підприємства "Міжнародний дитячий центр "Артек", — йдеться у повідомленні.

Як відправити дитину в літній табір за програмою "є-Оздоровлення" Батьки отримують сповіщення через додаток "Дія" або їх повідомлять органи соціального захисту. Звертаються до ПриватБанку й відкривають картку, на яку прийдуть гроші. Після отримання грошей перейти на сайт та у розділі «Пошук закладу» поставити галочку біля «е-Оздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)» та натиснути кнопку «шукати». Обрати заклад з переліку та натиснути «Подати заявку». Після введення своїх персональних даних натиснути кнопку «Перевірити в переліку». Вказати дані про дитину, заповнити заявку. Після перевірити вказані дані та обрати «Подати заявку». Приїхати у заклад у визначену дату. Оплатити путівку карткою отриманою в ПриватБанку.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело