Російський військовий розповів дружині про затоплення позицій після підриву Каховської ГЕС та визнав, що відбирали човни в місцевого населення. Перехоплення розмови оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Окупант вчергове підтверджує, що росіяни зумисне підірвали дамбу. Він розповідає, що брав участь в евакуації військових та зброї. Втім, жодної допомоги місцевому населенню з боку рашистів надано не було: «Ми тільки себе евакуювали».

Відбирали човни у місцевих: окупант розповідає, як вони рятувалися від підтоплення (перехоплення)

Далі розповідає, що стрімкий підйом води став несподіванкою, адже їх завчасно попередили, що великої повені не буде: «Взагалі сказали, що вода не підніметься сильно. Тому ми речі не збирали. Потім вже як сильно притисло, швидко всі все рятуйте».

Єдине, про що жалкують окупант з дружиною – не вдалося врятувати «шмотки». Доля людей, які потрапили в біду через їхній злочин, до уваги не береться.

Як відомо, російська окупаційна влада на Херсонщині самоусунулася від порятунку людей: мешканці тимчасово окупованого лівобережжя провели на дахах своїх затоплених будинків кілька днів та зрештою почали самоорганізовуватися для порятунку. Достеменна кількість евакуйованих, постраждалих та загиблих невідома.

Джерело