У пʼятницю, 9 червня, у першому випуску авторського проєкту Наталії Мосейчук ведуча "1+1 Україна" показала один із робочих днів у лікарні імені Мечникова, що розташована в місті Дніпро. 

Тутешні лікарі працюють на своєму фронті та щодня рятують життя цивільних та військових. Це перша та найголовніша точка на шляху перемоги життя над смертю.

Головний лікар цього медичного закладу Сергій Риженко зауважив, що до лікарні імені Мечникова привозять не тих, хто може ходити та говорити. Як правило, 90-95% пацієнтів - це молоді хлопці, які або непритомні, або в комі, або перебувають на апараті штучної вентиляції легень. 

Як медики рятують бійців ЗСУ в умовах війни: роботу лікарні імені Мечникова показали зсередини

“Є ситуації, коли одразу після бомбардування абсолютно немає обличчя. Мати, яка дивиться на свого сина, за якимись непрямими ознаками розуміє, що це саме він. Тому що жодної міміки, очей, носа немає. Все це стерте вибухом. Те, що її син дивом виживає - це і є перемога лікарів. Необхідно все робити далі для того, щоб не тільки на цьому першому етапі надання такої багатофункціональної допомоги людина вижила, а й для того, щоб жила далі", - розповідає Сергій Риженко.

Ведуча поспілкувалася не тільки з легендарним лікарем, який очолює лікарню імені Мечникова, але й з колишнім заступником головного лікаря, а нині начмедом одного з батальйонів Юрієм Скребцем. А також з нейрохірургом та іншими медичними працівниками.

Це були розмови про історії пацієнтів, які попри все продовжують свою боротьбу за життя, про найстрашніший діагноз для військових, про слова, які навіть досвідченим лікарям найважче говорити близьким пацієнтів, про сьогодення і про те, що чекатиме в майбутньому.

"Усі політики повинні бачити, як переживає війну простий солдат: ці етапи евакуації, ці умови, в яких йому надають допомогу. А особливо — їхніх мам і жінок, тому що за ними майбутнє", - зазначив головний лікар Сергій Риженко.

Нагадаємо, в Україні спростили умови доступу до безоплатної медицини під час війни, навіть якщо ви переїхали до іншого міста.

Джерело