У березні 2023 року Калуський міськрайонний суд виправдав лікаря-анестезіолога Калуської ЦРЛ.
 
Про це пише “Галицький кореспондент”, посилаючись на прокуратуру Івано-Франківської області.
 
Лікаря обвинувачували у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч. 1 ст. 140 КК України).
 
Встановили, що у травні 2014 року у приймальне відділення лікарні був доставлений машиною центру екстреної допомоги пацієнт з діагнозом «набряк Квінке». Пацієнта оглянув черговий терапевт, який встановив попередній діагноз: «гострий набряк невиясненої етіології». У зв’язку з погіршенням стану здоров’я пацієнта госпіталізували у відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а після огляду черговий лікар-анестезіолог констатував діагноз: «гострий набряк гортані невідомої етіології внаслідок отруєння невідомої етіології».
 
У ході проведення досудового розслідування встановили недоліки під час надання медичної допомоги.  Вони свідчать про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником та недбале ставлення до них. Внаслідок недооцінки лікарем-анестезіологом важкості стану хворого наступила клінічна смерть потерпілого.
 
Не погоджуючись із виправдальним рішенням суду, Калуська окружна прокуратура подала апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду з вимогою скасування  вироку суду та засудження лікаря за ч. 1 ст. 140 КК України до визначеного санкцією статті покарання.
 
Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та скасував рішення Калуського міськрайонного суду, призначивши новий судовий розгляд справи.
Прокуратура оскаржила виправдувальний вирок щодо лікаря з Калуша, через якого помер пацієнт
Прокуратура оскаржила виправдувальний вирок щодо лікаря з Калуша, через якого помер пацієнт

Джерело