Верховна рада ухвалила постанову № 9375, яка закликає Організацію Об’єднаних Націй та держави, що входять до її складу, визнати терористичним актом знищення російськими військами Каховської гідроелектростанції.

Про це повідомив нардеп від фракції партії "Голос" Ярослав Железняк.

"Парламент ухвалив звернення до ООН, парламентів та урядів її держав-членів, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей у зв’язку з черговим актом тероризму РФ – підривом Каховської гідроелектростанції", — написав він.

Рада закликала світ визнати підрив Росією Каховської ГЕС терактом

Загалом постанову підтримали 265 народних обранців.

Раніше заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс заявив, що руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Джерело