У суботу, 10 червня, Верховна Рада ухвалила звернення до ООН, парламентів та урядів її держав-членів, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей у зв’язку з черговим актом тероризму РФ – підривом Каховської гідроелектростанції.

Як повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк, "за" проголосувало 265 народних обранців.

Рада закликала світову спільноту рішуче засудити підрив Росією Каховської ГЕС і визнати РФ державою-спонсором тероризму, а її дії - екоцидом і геноцидом українського народу.

Верховна Рада звернулася до ООН через теракт на Каховській ГЕС: чого вимагають українські депутати

Українські депутати звертаються до держав, які є членами Ради безпеки ООН, із закликом підтримати скаргу України щодо порушення Російською Федерацією Конвенції ООН про заборону воєнного або будь-якого ворожого використання засобів впливу на природне середовище 1977 року. Генерального секретаря ООН закликають скликати Консультативний комітет експертів з метою з'ясування й оцінки фактичних обставин і наслідків для довкілля.

Рада закликала Генеральну Асамблею ООН терміново вжити заходів щодо припинення членства Росії в Раді Безпеки ООН та Організації Об'єднаних Націй, оскільки РФ не має правових підстав бути членом ООН, цілеспрямовано руйнує міжнародний мир, безпеку, міжнародний правопорядок і є державою-спонсором тероризму.

Документ також містить заклик до урядів і парламентів іноземних держав, ООН та інших міжнародних організацій активізувати зусилля щодо притягнення до відповідальності винних у скоєнні міжнародних злочинів, зокрема шляхом створення спеціального міжнародного трибуналу.

Нагадаємо, президент Зеленський під час звернення до світових екоактивістів, лідерів думок та міжнародних експертів заявив, що рукотворна катастрофа на Каховській ГЕС – це не природне лихо і не прояв кліматичної кризи, а справа рук президента держави-агресорки Володимира Путіна.

Читайте також:

  • Холера та гепатит А на черзі: науковець розповів про нові загрози після підриву дамби Каховської ГЕС 
  • Ні світла, ні зв’язку, довкола - мертва риба: яка ситуація в зоні екологічної катастрофи на півдні України (фото, відео)
  • На Одещині фіксують наслідки екоциду: у морі – сміття та трупи тварин

Джерело