Білоруський режим передав російським військам 131 582 тонни боєприпасів для ведення війни проти України.

Про це інформує проект "Мотолько Help" з посиланням на дані спільноти залізничників Білорусі.

Спільнота залізничників Білорусі оприлюднила дані щодо вивезення боєприпасів з Білорусі на території Росії і окуповані території України, починаючи з січня 2022 року по лютий 2023 року.

Стало відомо, скільки боєприпасів Білорусь передала Росії для війни проти України

За 13 місяців з Білорусі було вивчено боєприпасів загальною вагою на 131 582 тони. В середньому щомісяця Росія отримувала від білорусів 10 121 тонн боєприпасів, хоча відзначається, що обʼєми поставок значно виросли після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

В січні та лютому 2022 року до РФ було вивезено 203 тонни, тоді як в березні вже було вивезено 2 558 тонн боєприпасів. Квітень 2022 року став рекордним, за цей період з Білорусі у Росію було вивезено 29 741 тонн боєприпасів.

Вивезенням боєприпасів займались 9 залізничних станцій. Снаряди, які режим Лукашенко передав росіянам для війни вивозились не тільки на територію Росії, але й прямо на окуповані території України, включно з кремом. Також частина боєприпасів була вивезена на окуповані території Грузії.

Станції, куди було доставлено найбільшу кількість: Брянськ-Льговський (Брянськ, Брянська обл.) - 25 022 тонни; Тихонький (Краснодарський край) - 11 344 тонни; Олексіївка (Олексіївка, Бєлгородська обл.) - 10 513 тонн.

Безпосередньо до Криму снаряди доставляли на станції: Кіровська (3 335 т.), Солоне Озеро (3 852 т.), Джанкой (561 т.) і Армянськ (1 800 т.). Також 7 768 тонн боєприпасів доставили на станцію Луковський (Північна Осетія).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Білорусь в черговий раз продовжила спільні навчання із Росією. Триватимуть вони щонайменше до 18 червня.

Крім того, ми раніше інформували, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у грудні 2022 року готувався віддати наказ своїм військам про вторгнення до України.

Читайте також:

  • Прикордонники розповіли, скільки російських військових перебуває у Білорусі
  • Росія готує нові підрозділи для розміщення на території Білорусі – Наєв
  • Лукашенко звинуватив Захід у планах "силового захоплення влади у Білорусі"

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело