Шостий кінофестиваль "Бруківка" 16 вересня оголосив цьогорічних переможців.

Лавреатами фестивалю, що відбувався з 8 до 16 вересня водночас у Польщі, Німеччині та Україні, стали:

Гран-прі Стрічка "Маріуполь. Сто ночей" режисерки Софії Мельник. Найкращий фільм Міжнародної конкурсної програми Стрічка "Наші чоловіки і жінки" режисера Ахмеда Алесіра (Йорданія). Спеціальна згадка журі Міжнародної конкурсної програми Стрічка "Торговці льодом" режисера Жоау Гонcалеcа (Португалія / Великобританія / Франція). Нагороду присудили за "майстерну анімаційну поетику та довершений центральний образ". Найкращий фільм Національної конкурсної програми Стрічка "ГКЧП" режисера Аркадія Непиталюка. Спеціальна згадка журі Національної конкурсної програми Стрічка "Джордан'96" режисерки Катерини Лесик. Нагороду присудили за "достовірність відтворення епохи, що минула, та пронизливу данину пам'яті тим, хто не зміг її пережити". Стрічка "Літургія протитанкових перешкод" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука: "за бачення прекрасного в деталях у найтрагічніші часи, за віру та надію". Стрічка "Згасаюче світло" режисера Івана Орленка. Режисер отримав нагороду за "поетичне розкриття позачасового характеру трагедій, що їх переживає людство, і життєствердне зображення того, як жах буття упокорюється перед його красою". Стрічка "Це побачення" режисерки Надії Парфан: "за лаконічне відтворення українського carpe diem".

Окрім цього повідомили, які фільми здобули спеціальні відзнаки від команди кінофестивалю:

Оголосили переможців шостого кінофестивалю стрічка "Свята вода" режисера Андрія Куціли (Україна / Польща): "за нагадування про часи «до війни»"; стрічка "Літо 94-г" режисерів Олівера й Басті Шварців (Німеччина), нагороду присудили за "віру в дитячі фантазії та їхнє втілення"; стрічка "Варґан" режисерів Тараса Лащака та Олександра Яцька (Україна): "за нагадування про те що мрія та справжнє захоплення улюбленою справою – це важливо"; стрічка "Шампур" режисера Олексія Боряка (Україна), нагородили за "іронічність та сміливість".

Насамкінець спеціальними почесними нагородами Кам’янець-Подільського кінофестивалю "за внесок та сприяння у популяризації незалежного та авторського українського кіно" нагородили Надію Парфан та Іллю Гладштейна.

VI Міжнародний кінофестиваль "Бруківка" відбувся водночас у Польщі, Німеччині та в трьох українських містах — Кам’янці-Подільському, Броварах і Одесі. Участь у конкурсі взяли понад 200 фільмів.

Журі

До суддівського складу у 2023 році увійшли:

Юлія Сінькевич — колишня генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю; Антон Фролов — директор фестивалю незалежного українського кіно "Бардак"; Анара Мусрепова — продюсерка, президентка Міжнародного кінофестивалю Cannes 7th Art Awards; Ольга Бесхмельниціна — голова правління Української кіноакадемії, продюсерка; український режисер Сергій Зленко; кінокритик Олександр Гусєв; режисер та продюсер Кирило Жаровський.

Також до оцінювання конкурсу приєдналася комісія зі Спілки кінокритиків України:

Оксана Волошенюк — кінознавиця, викладачка катедри кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, голова правління Спілки кінокритиків України; Кирило Пищиков — кінокритик в Gogol Media та "Вікна новини", автор та ведучий ютуб-каналу Culturno; Ігор Кромф — кінокритик Gogol Media, "Ліруму" та "Вечора", ведучий подкасту "Одного разу в подкасті"; Олена Коркодим — кіножурналістка, засновниця кіносайту "Документи". Про фестиваль "Бруківка"

"Бруківка" — міжнародний незалежний кінофестиваль, який у 2017 році заснував режисер Андрій Заєць у Кам’янці-Подільськорму. Під час фестивалю проходять покази фільмів конкурсної програми, зустрічі з відомими режисерами, воркшопи, виступи музичних гуртів та вечірки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело