Азербайджан 19 вересня оголосив про початок "антитерористичних заходів локального характеру" в Нагірному Карабаху. Зараз там лунають звуки активної роботи артилерії та вибухи.

Про початок операції оголосило азербайджанське Міноборони.

Зауважимо, що вранці в Нагірному Карабаху було здійснено підрив двох вибухових пристроїв, внаслідок чого загинули двоє цивільних і четверо співробітників МВС Азербайджану. Азербайджанська сторона стверджує, що вірменські війська почали обстріл з артилерії по позиціях збройних сил Азербайджану.

Азербайджан почав у Нагірному Карабаху

Яка мета операції Азербайджану в Нагірному Карабаху

В Міноборони Азербайджану оголосили, що мета заходів – "відновлення конституційного ладу", "припинення широкомасштабних провокацій", "роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій", "нейтралізація" військової інфраструктури та забезпечення безпеки мирних азербайджанських громадян.

В Міноборони також заявили, що проінформувало командування російських "миротворців" та керівництво спільного турецько-російського моніторингового центру про свої заходи.

Перед операцією Азербайджан закрив свій повітряний простір для Вірменії.

Що відбувається в Нагірному Карабасі зараз

Азербайджанські військові стверджують, що вони за допомогою високоточної зброї на передній лінії та у глибині виводять з ладу позиції збройних сил Вірменії, їхні вогневі точки та об'єкти військового призначення. У Карабаському регіоні відключений мобільний зв'язок.

У місті Степанакерт – так званій столиці невизнаної Нагірно-Карабаської республіки – лунають сирени повітряної тривоги, гучні звуки вибухів, у небі літають безпілотники та працюють зенітно-ракетні комплекси.

У Мережі почали з’являтися перші відео з подіями в Нагірному Карабасі. Зокрема, азербайджанська армія показала кадри свого удару по ЗРК "Тор" збройних сил Вірменії. 

Реакція Вірменії на операцію в Нагірному Карабаху

Міноборони Вірменії поки що не коментувало початок антитерористичних заходів Азербайджану в Карабаху.

Доповнюється...

Джерело