Одинадцять разів шведський журналіст Йоган Фредрікссон приїжджав у прифронтові населені пункти, аби висвітлити повномасштабну війну в Україні. Зокрема, і на Запоріжжя, аби поспілкуватися з жителями, які живуть неподалік лінії фронту. 19 вересня російські військові атакували дроном автомобіль, на якому Йоган приїхав з колегами до Степногірська.
Про атаку російського дрона та про те, як працює в Україні, Фредрікссон розповів журналістам Суспільного.
Йоган Фредрікссон, журналіст зі Швеції, працює міжнародним кореспондентом понад 30 років. Розповідає, висвітлював війну в Боснії, Сербії, Афганістані та інших країнах, в яких велися бойові дії. В Україну вперше приїхав під час Помаранчевої революції:

"Я був в Україні декілька разів, я також був і на Донбасі, і в Криму, коли Росія проводила фейковий референдум. Тож я висвітлюю події в Україні вже не вперше, і це моя одна з улюблених країн, де можна працювати".
В Україні в журналіста було 11 робочих виїздів. Зокрема, в червні приїздили і до Запоріжжя, коли російські військові підірвали Каховську ГЕС.
"Сталася велика екологічна катастрофа. Тож, ми робили репортажі про це, а також про те, що люди потерпають від російських бомб".
19 вересня Йоган Фредрікссон і фотограф Даніель Здольсек приїхали до прифронтового Степногірська, Пологівського району, аби поспілкуватися з місцевими жителями. В той момент їх автомобіль атакував російський дрон:
"Ми намагаємося записувати розповіді людей, робити фотографії зруйнованих будинків, і ось, коли ми робили все це, то зненацька почули, як дрон летить і наближається. Це було всього за декілька метрів від моєї голови, і все, що я міг зробити — це одразу впасти на землю".
За словами Йогана Фредрікссона, за весь час його професійної роботи — це найгірший досвід. В результаті атаки дрона військових РФ автомобіль, техніка та особисті речі вигоріли вщент. В момент удару знімальна група та поліцейські офіцери громади, які їх супроводжували стояли за 25 метрів від автівки:
"Ми всі щасливчики. Це була пряма атака дрона по нас. Всі наші речі згоріли. Приблизна сума збитків понад 20 тисяч доларів, це багато, але це не є чимось надзвичайним, тому що українці переживають страшні події щодня, вони мають схожий досвід щодня. Ми не жертви цієї війни, жертви цієї війни — це цивільне населення України, і тому ми тут."
Журналіст каже, попри те, що психологічно важко працювати, припиняти свою роботу не збирається:
"З нами все добре, ми продовжуємо працювати в Україні, ми не панікуємо, не евакуюємося з цієї країни, тому що ми хочемо залишитися і продовжувати висвітлювати цю боротьбу, цю війну".
Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber
Джерело