Під час спецоперації української розвідки "Синиця" на борту військового вертольота Мі-8, який погодився передати Україні російський пілот Максим Кузьмінов, перебували борттехнік Микита Кір'янов і штурман Хушбахт Турсунов. Після приземлення в Харківській області вони відмовилися здаватися у полон разом із пілотом і були ліквідовані.

Вдова Хушбахта Турсунова повідомила російському Telegram-каналу Baza, що про загибель льотчиків сім'ям тривалий час не повідомляли.

За її словами, російське військове керівництво говорило тільки, що "вертоліт пропав, а екіпаж намагаються знайти".

Викрадення російського вертольота Мі-8: вдова ліквідованого штурмана повідомила подробиці

Фарзона Турсунова, розповіла, що її чоловік уродженець Таджикистану. Вони познайомилися  через інтернет, коли Хушбахт навчався у Сизранському льотному училищі, яке закінчував також викрадач гелікоптера. Незабаром вони зустрілися і одружилися, а після завершення навчання чоловік вирішив залишитися в Росії та укласти контракт із Міноборони.

Штурман потрапив на службу до Чернігівки у Приморському краї РФ, на Далекому сході. Коли почалося повномасштабне вторгнення в Україну він з перших днів приєднався до участі у бойових діях. Був нагороджений медаллю "За відвагу". Подробиць про службу рідні не знали – він волів не говорити про це вдома.

Хушбахт перестав виходити на зв'язок 9 серпня – цього дня Кузьмінов здійснив викрадення Мі-8.

Нагадаємо, раніше російський пілот 28-річний  Максим Кузьмінов, який перегнав до України вертоліт Мі-8, розповів, що вийшов на зв'язок з українською розвідкою через Telegram-канал наприкінці 2022-го. Операцію "Синиця" планували близько шести місяців.

Читайте також:

  • Перегнав до України вертоліт Мі-8: російський льотчик вперше заговорив та звернувся до громадян РФ
  • Операція "Синиця": офіцер ЗСУ розповів про приземлення російського Мі-8 та показав унікальні фото
  • Скільки Україна заплатить російському льотчику, який викрав вертоліт Мі-8: у ГУР назвали суму

Джерело