Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв заявив, що Росія використовує умисні військові навчання в Чорному морі як спосіб блокування експорту українського зерна, що створює загрозу для безпеки Болгарії. Про це пише The Sofia Globe.

За словами Тагарєва, існують «передумови для інцидентів у Чорному морі».

«Російські кораблі блукають навколо нашої виключної економічної зони, здійснюючи провокаційні та силові дії проти торгових суден інших країн. Усе це створює ризики для нашої безпеки», – сказав болгарський міністр.

Міноборони Болгарії пояснило, як РФ блокує українське зерно у Чорному морі

Він роз’яснив, що Росія має на меті перешкодити експорту українського зерна, і це «також ускладнює досягнення наших інтересів, зокрема в економічній сфері».

Тагарєв також пояснив рішення передати Україні несправні ракети С-300 тим, що Болгарія повинна турбуватись про власну безпеку, водночас частково допомагаючи Україні.

«В цьому випадку це означає захист цивільного населення від убивств та руйнування інфраструктури з боку Росії, яка використовує безпілотники, балістичні та крилаті ракети, аби атакувати та спричиняти шкоду цивільному населенню. Я вважаю, що навіть мінімальна допомога з нашого боку варта того», – заявив міністр оборони Болгарії.

Джерело