Про це він розповів у програмі «Пульс тижня» з Олексієм Буряченком.

«Перше риторичне українське питання – і шщо? Та нічого. МАГАТЕ – це ж дуже специфічна структура, вплив там мають якраз ті країни, які мають стосунок до ядерних технологій. І росіяни є значними гравцями на ядерному ринку. Чому не запроваджують санкції проти «Росатому»? Тому що неможливо зараз піти від залежності і швидко замінити експорт», - пояснює Тарас Загородній.

Тарас Загородній розповів, які інструменти МАГАТЕ може застосувати проти росії

На його думку, резолюція не матиме великого практичного значення, замість цього можна було би ще рік тому запровадити мораторій на введення в дію нових блоків «Росатома», а це і Туреччина, і Бангладеш, і Угорщина, і білорусь. От такий мораторій чи санкції, підкреслює аналітик, МАГАТЕ до снаги, а резолюція нічого не дасть.

«Я насправді розділяю скепсис щодо резолюції МАГАТЕ, але, оскільки я професійно, науково займаюся темою ядерної безпеки, відчуваю внутрішньо, що ця резолюція дуже скоро зіграє в позитив. І я навіть відчуваю, що у нас є великий потенціал, щоб деокупувати Запорізьку АЕС. Як аналітик і експерт я не можу навести доказів, але на рівні ретроспективи, геополітичного відчуття у мене є таке», - міркує Олексій Буряченко.

Як зазначає гість програми, насправді це було би чудово, тому що повертати ЗАЕС все одно доведеться військовим шляхом, адже навряд росія так просто забере звідти свої війська. На його думку, тут уже питання в тому, чи зрозуміла росія натяки Заходу, наскільки серйозні його наміри показувати, що будь-який інцидент на ЗАЕС розцінять як використання ядерної зброї.

Джерело