У Боярці в Київській області вилікували дуб, якому майже 260 років. Фахівці облаштували в дереві дупла для дрібних птахів і кажанів.

Про це 17 листопада повідомив Володимир Ветроградський.

Спеціаліст розповів, що цей дуб кілька років тому постраждав внаслідок буревію. Тоді через анатомічну ваду розвилки на дереві розмножилися патогенні гриби, прогресувала гниль. З часом частина дерева відірвалась від основного стовбура, на тому місці утворилася порожнина.

"Такі дерева в нашій країні й не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене. Деревний патріарх має значну цінність для міста та середовища життя, вирішили поборотись за його подальше життя", — зазначає Ветроградський.

На Київщині пролікували 260-річний дуб: тепер там можуть жити пташки і кажани

Діру в дубі закрили, заодно облаштували там входи й житла для мешканців екосистеми — невеликих птахів і кажанів. Арбористу допомагали заступниця мера Боярки Мар'яна Зав'ялова та Міла Пилипець, яка допомогла з піддонами та Олександр Мельник, який надав матеріали для каркаса.

Володимир Ветроградський підкреслив, що на сьогодні цей випадок лікування з усіх подібних втілених на приватних об'єктах — наймасштабніший в Україні. Для повного одужання дубові знадобиться приблизно 50-60 років.

Раніше Суспільне Культура розповідало, як арборист Ветроградський спільно з біологинею Анастасією Глущенко та акторкою Ольгою Сумською рятують 90-річний каштан на території Національного музею історії України в Києві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело