На північному кордоні України військові щомісяця фіксують від восьми до десяти спроб проникнення диверсійно-розвідувальних груп з території Росії. ДРГ діють під прикриттям артилерії.   

Про це "Радіо Свобода" розповів речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку Юрій Повх.

"За останні місяці ця цифра коливається від 8 до 10 спроб на місяць. Основні зусилля ворог зосереджує на кордоні України з Росією. Це територіальні межі Сумської та Чернігівської областей. Щодо можливих спроб прориву ДРГ, насамперед ми фіксуємо такі спроби під прикриттям артилерійського вогню. І зазвичай диверсійно-розвідувальним групам не вдається перетнути державний кордон", – сказав речник.

ДРГ намагаються прорвати кордон України: військові розповіли про активність ворога

Юрій Повх також додав, що взимку діяльність ДРГ ускладнюється через погодні умови. Зокрема, спроби перетину кордону легко розпізнати завдяки слідам на снігу.

"За законами воєнного мистецтва, зимовий період є найскладнішим для ведення бойових дій. Відтак ті, хто є мисливцями, зрозуміють: для диверсійно-розвідувальних груп це не надто сприятливі умови. Утруднюється їх маскування, пересування по території, по слідах можна визначити спроби переходу державного кордону. Отже, зимовий період додає складнощів всім учасникам бойових дій", – зазначив речник.

Попри негоду Збройні сили України продовжують охороняти кордон.

"Не повинно нас розслабляти настання зимових холодів. Війська, як і влітку, так і взимку, завжди напоготові. Оскільки всі розуміють, що ворог у нас найгірший, напевно, на цій Землі. Він підступний і буде використовувати будь-які можливості для нанесення шкоди Україні і українським Збройним силам", – резюмував речник ОК "Північ".

Нагадаємо, експерт оцінив заяву Наєва про вихід війни за межі сходу та півдня України.

Читайте також:

  • Військовий експерт назвав типи озброєння, які допоможуть змінити перебіг війни
  • Фантастична сума: британський генерал підрахував, скільки грошей та часу потрібно Україні для перемоги
  • Російські диверсанти на кордоні: де найбільша активність ДРГ і як вони діють

Джерело