У другому турі виборів президента Фінляндії переміг колишній прем'єр-міністр країни Александр Стубб. Підсумки голосування оприлюднило видання Yle.

За результатами підрахунку, Александр Стубб набрав 51,6% голосів. Його головний конкурент – Пекка Хаавісто поступився кількома відсотками голосів (набрав 48,4%). Він визнав поразку і привітав свого опонента.

Фінляндія обрала нового президента

Різниця між кандидатами склала менше 99 тисяч голосів. Така різниця стала найменшою за всю історію другого туру прямих президентських виборів.

Фінляндія обрала нового президента

Інавгурація президента Фінляндії відбудеться 1 березня.

Що відомо про нового президента

55-річний Александр Стубб є представником правоцентристської «Національної коаліції». У політичному житті країни він ще з 2000-х років. Як пише Yle Стубб починає президентство як «сильний експерт із зовнішньої політики».

Він, зокрема, був міністром фінансів Фінляндії (2015-2016), прем’єр-міністром (2014-2015), міністром Європи та зовнішньої торгівлі (2011-2014), членом парламенту (2011-2017), міністром закордонних справ (2008-2011) і членом Європейського парламенту (2004-2008).

Фінляндія обрала нового президента

Стубб має ступінь доктора філософії з міжнародних відносин Лондонської школи економіки. Також політик відомий як любитель тріатлону, у якому він регулярно бере участь. За плечима також кілька марафонів.

Одружений з адвокаткою Сюзанною Іннес-Стабб. У пари двоє дорослих дітей, донька та син.

Фінляндія обрала нового президента

Александр Стубб пообіцяв, що працюватиме для безпечної, відкритої Фінляндії з міжнародними звʼязками, ставитиме її інтереси на перше місце, а також буде об’єднавчим фактором для країни.

Стубб підтримує Україну. Він категорично незгодний, що Україна має віддати принаймні частину своєї землі задля миру з росією. Водночас він повністю підтримує вступ України до ЄС і планує активно цьому сприяти.

«У політичному плані не буде жодних відносин ні з президентом Росії, ні з російським політичним керівництвом, поки вони не припинять війну в Україні», – заявляв політик в інтерв'ю Reuters.

За результатами першого туру голосування, лідирували колишній прем'єр-міністр Фінляндії Александр Стубб, який набирає 27,2% та ексочільник МЗС Пекка Хаавісто – 25,8%.

Джерело