24-й має стати роком повного відновлення світового порядку

У Мюнхені обговорюють голосування Конгресу та допомогу Україні. Володимир Зеленський закликає не боятися путіна. А президент Чехії знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів. Про другий день Мюнхенської безпекової конференції дивіться у сюжеті журналіста "5 каналу" Романа Середюка.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Є лише план А для України: підсумки другого дня Мюнхенської конференції (Відео)

Не потрібно запитувати в України, коли закінчиться війна, потрібно запитувати, чому путін досі може її продовжувати. З таким закликом виступив на Мюнхенській безпековій конференції Володимир Зеленський. Заявив: 24-й має стати роком повного відновлення світового порядку, який і намагається зламати путін. Відзначив, що Україна один за одним руйнує російські міфи і щодо захоплення московією будь-якої країни за лічені дні і щодо непереможної московської зброї.

"Нам не потрібно боятися поразки путіна. Він є загрозою для всіх вільних держав. І так, для тих, хто ще не чув, путін – це монстр, який вдерся до України та вбив тисячі і тисячі людей. Отже, будь ласка, не потрібно боятися поразки путіна та знищення його режиму. Натомість, нам потрібно працювати разом, щоби знищити те, що він означає. Це його доля – програти", – сказав Володимир Зеленський.

Але для цієї поразки необхідна підтримка союзників. Глава української дипломатії Дмитро Кулеба у Мюнхені наголосив: Україні необхідно більше артилерії та боєприпасів. Зі свого боку, президент Чехії Петр Павел повідомив: його країна знайшла 800 тисяч артилерійських снарядів. Готові передати їх Україні, але для цього потрібна фінансова підтримка союзників.

"Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди", – заявив Петр Павел.

Одне з найголовніших питань – підтримка України Сполученими Штатами. Палата представників ніяк не може проголосувати новий пакет допомоги. До конгресменів емоційно звернувся генсек НАТО Йенс Столтенберг.

"Це безпосередньо впливає на передову в Україні. Тож, звісно, мова йде не лише про ухвалення правильного рішення, а й про ухвалення правильного рішення якомога швидше, оскільки це терміново. Кожен тиждень, який ми чекаємо, означає, що вбитих на передовій в Україні буде більше", – зауважив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Український президент переконаний: Палата представників проголосує за виділення коштів. Адже Київ – стратегічний партнер Вашингтона. Про це на полях Мюнхенської конференції Володимир Зеленський говорив із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.

"Є тільки план А, який полягає в тому, щоб Україна отримувала те, що їй потрібно. Я наголошую, що ознакою того, де ми повинні бути, є двопартійна підтримка в обох палатах Конгресу. З боку Сенату та Палати представників. І я повністю переконана, що якби додатковий пакет безпеки дійшов до Палати представників, він справді був би схвалений", – наголосила віцепрезидентка США Камала Гаріс.

Також Володимир Зеленський провів низку зустрічей з лідерами інших держав. Зокрема, з прем'єрами Нідерландів і Данії обговорили подальшу оборонну підтримку України.

Роман Середюк, "5 канал".

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело