“Нацбанк планує обмежити карткові перекази українців”: вже оприлюднено деталі

“Нацбанк планує обмежити карткові перекази українців”: вже оприлюднено деталі

НБУ планує обмежити грошові перекази українців. У регуляторі розробляють відповідний проєкт. Стало відомо, які наслідки може спричинити зміни законодавства у фінансовій сфері. Багато клієнтів заберуть свої кошти з банків та перейдуть на розрахунок готівкою.

Як інформує “Today.ua”, Нацбанк збирається запровадити обмеження на карткові перекази та поповнення рахунків через платіжні термінали. Очікується, що в період дії воєнного стану з’являться обмеження на фінансові операції з використанням реквізитів карток, кількість та ліміти на суми транзакцій. Це стосується як фізичних осіб, так і бізнесу.

Перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова зазначила, що нововведення закликатимуть мінімізувати ухилення від сплати податків. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев зазначив, що ліміти мають скоротити міскодинг. Це маніпуляції з кодуванням транзакції платежів з метою зниження розміру податків.

Директор департаменту фінансового моніторингу та валютного нагляду “Юнекс Банку” Іванна Валькова уточнила, що увагу банків привертають операції клієнтів на понад 30 тисяч гривень. Проте установи встановлюють ліміт на переказ у сумі 400 тисяч гривень на місяць – це гранична сума для перевірки походження коштів.

Аналітики дійшли висновку, що навіть за реалізації ініціативи зміни навряд чи торкнуться масового споживача банківських послуг.

Вони вважають, що обмеження можуть зачепити перекази на суму від 50 до 150 тис. грн на місяць. Зміни можливі протягом наступних двох місяців.

Що зміниться для українців після запровадження обмежень НБУ

Заступник голови правління “Глобус Банку” Ганна Довгальська вважає, що про ліміти варто турбуватися тим, хто уникає сплати податків, ганяючи сотні тисяч гривень з картки на картку.

“Для переважної більшості громадян можливе запровадження лімітів не стане проблемою”, – впевнена експертка.

Керівник аналітичного напряму мережі “АНТС” Ілля Несходовський припустив, що українці шукатимуть, як уникнути моніторингу. Він вважає, що банки почнуть втрачати гроші. Причому чим жорсткішими будуть обмеження, тим більшим буде відтік коштів.

“Зіткнувшись із труднощами при здійсненні переказів та з розпорядженням власними коштами, люди шукатимуть альтернативні варіанти – перейдуть на розрахунки готівкою, у криптовалюті тощо. Це не знизить рівень ухилення від сплати податків, натомість призведе до відтоку коштів з банків”.

Фахівець CASE Україна Володимир Дубровський наголосив, що банки зацікавлені у залученні коштів, що має враховувати Нацбанк:

Джерело