Найчастіше повітряні тривоги вночі, тож військові проходять і нічні навчання

На сторожі неба. На Черкащині тренуються військові зі складу систем ППО. Це зведені навчання всіх підрозділів. Мобільні вогневі групи відпрацьовують навички полювання на "Шахедів". Такі навчання регулярні, щоб на бойовому завданні діяти максимально злагоджено та ефективно. Бачила тренування і журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Знищити ворожі

Довгими чергами веде імпровізованого шахеда в небі військовий з позивним "Зуб". Він щоночі вартує небо над Черкащиною.Обличчя захисника показувати не можемо, бо, розповідає, його батьки в окупації. Через ворогів не бачив рідних уже два роки. Каже, люто ненавидить рашистів і кожен шахед для нього – особиста ціль.

"Щоб краще захистити своїх рідних. "Шахед" летить по напрямку, але може збитись з курсу, впасти в будь-якому місці, якщо не зіб'ємо в полі, то може збитись з курсу і впасти в будь-яку будівлю", – розповідає військовослужбовець "Зуб".

Тренується збивати шахеди "Зуб" разом зі своїми побратимами – бійцями системи ППО Черкащини. На заняттях є бійці із різних підрозділів. Вони з перших днів повномасштабної захищають небо над Черкащиною. Тут і професійні військові, і добровольці.

Заряджені американські браунінги М2 готові до збиття повітряних цілей. Вони торік тільки зійшли з конвеєра, а нині вже допомагають українським військовим протистояти обстрілам окупантів. Для роботи їх встановлюють на пікапах.

"Якщо всі ракети і безпілотники будуть долітати до міст це ж всі мирні жителі будуть страждать, діти, там же ж немає, чи школа, чи лікарня, він летить", – каже солдат зенітно-кулеметного батальйону Євгеній.

Тільки-но оголошується повітряна тривога – мобільні вогневі групи вже на позиціях. Їхню кількість по області не розголошують, як і місця роботи. Щоб вразити ціль, групам доводиться супроводжувати ворожі безпілотники.

Найчастіше повітряні тривоги вночі, тож військові проходять і нічні навчання. На тренуваннях, як і на бойових завданнях, у кожній групі кілька осіб на автівці з озброєнням, яке здатне збити ціль. Під час справжньої повітряної атаки одна за одною такі групи зустрічають «мопеда» на його шляху Черкащиною і намагаються поцілити його, а це геть не просто.

Робота вночі має свої особливості: шахеда треба підсвічувати потужним ліхтариком, помітити ціль лазерною указкою, а під час стрільби користуватися трасуючими набоями.

"Такі навчання проводим часто. Бо є потреба в фахівцях, які будуть виконувати таку роботу, вести по повітряним цілям. Взагалі, це не дуже просто, тим більше якщо в нічний час, на цих заняттях відшліфовуємо навички роботи", – розповідає офіцер 118-ї бригади "Кучум".

Такі тренування проводять постійно, щоб поліпшити бойові навички мисливців за шахедами і вже точно жоден із російських безпілотників не долетів до цілі.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також відео:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело