На Житомирщині проходить п’ятиденне навчання з підвищення кваліфікації для експертів підрозділів з вибухотехнічної підготовки корпусу оперативно-раптової дії.

Про це Суспільному розповів полковник, заступник начальника управління вибухотехнічної служби Національної поліції України Дмитро Каракуркчі.

За його словами, житомирські вибухотехніки проводять курс підвищення кваліфікації для колег з інших областей.

"Це звичайний п’ятиденний курс, під час якого особовий склад відпрацьовує питання виконання вибуху вогневим, електричним, комбінованим способом. Ми використовуємо детонуючий шнур, неелектричні системи підриву, а також розглядаємо питання, що стосуються уражаючих дій вибуху при виконанні окремих поліцейських завдань", — сказав Дмитро Каракуркчі.

На Житомирщині проходять навчання з підвищення кваліфікації вибухотехніки з різних областей

Начальник циклу вибухотехнічної підготовки Житомирської академії поліції Сергій Кадлубівський розповів, що навчання для тих, хто щойно почав виконувати функції саперів з розмінування, триває півтора місяця. Система підготовки складається з чотирьох етапів, наразі готуються до другого етапу — вогневого способу підриву.

"Хлопці отримали вогнепровідний шнур і капсюля-детонатори для того, щоб самостійно виготовити запальну трубку, необхідну для проведення вибуху, необхідного для знищення вибухонебезпечного предмету", — пояснив Сергій Кадлубівський.

Зі слів вибухотехніка з Чернігова Віталія, 12 вибухотехніків поліцейських підрозділів поліції особливого призначення відпрацьовують послідовність різних завдань.

"Я на цій посаді майже рік — це моє четверте навчання. Ми постійно удосконалюємося, оскільки кожен день наші противники також вдосконалюються. Нам потрібно вивчати все і повторювати. Існує багато вибухотехнічних предметів, про які ми не знаємо, але вони можуть бути будь-де", — говорить Віталій.

Боєць роти особливого призначення Головного управління Національної поліції в Житомирській області, житомирянин Олександр розповів, що брав участь у розмінуванні Куп’янського та Ізюмського напрямків на Харківщині.

"Міни складені в три шари: в землі, на землі і навіть лежать на будинках. Все, що залишилося від будинків, там лежать міни, нерозірвані боєприпаси і багато саморобних вибухових пристроїв, які залишає російська окупаційна армія. Там багато боєприпасів інженерних, які штатно спрацьовують. Проте це досвід, який набуваєш у таких умовах, коли всі приїжджають на навчання і кожен розповідає, що бачив. І ти вже розумієш, як можна працювати проти однієї міни, проти іншої, проти саморобного вибухового пристрою", — розказав Олександр.

Полковник Дмитро Каракуркчі інформував, що після завершення навчання вибухотехніки складуть іспит і отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело