Голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів, як співробітники СБУ беруть участь у війні з Росією. Росія на третину скоротила експорт нафтопродуктів завдяки успішним ураженням України по промислових об'єктах у РФ.

Про це Малюк говорив під час форуму "Україна. Рік 2024", передає кореспондентка Суспільного.

Працівники СБУ беруть участь в різних операціях на фронті: у повітрі, в морі, на лінії фронту, в тилу ворога в окупації та безпосередньо в РФ.

За рішеннями верховного головнокомандувача та Ставки головнокомандувача в СБУ створили дві нові розробки морських дронів:

Росія на третину скоротила експорт нафтопродуктів після українських ударів по промисловості — СБУ Sea Baby — багатоцільовий флагман. Він використовується і як камікадзе, і для дистанційного мінування та для інших цілей; морський надводний дрон "Мамай".

Малюк підсумував, що за допомогою Sea Baby знищено чи вражено 11 російських кораблів. Ті, які не вдалося повністю зруйнувати, потребують тривалого ремонту і вийдуть на воду не за один рік вийде.

Також морськими дронами було уражено Кримський міст 28 липня 2023 року. Він зараз не відновлений повністю, його не використовують для переміщення зброї та засобів ураження, додав глава СБУ.

Крім того, БпЛА Служби безпеки працюють на різних відстанях від фронту вглиб тилу противника — від 20 до 120+ км. Вражені військові об'єкти, комплекси ППО, зокрема "Тріумф", який, за словами росіян, нібито не має аналогів у світі.

"На третину скоротили експорт нафтопродуктів Росії завдяки успішним ураженням України по промислових об'єктах у РФ. А 55% військового бюджету Росії — це виторг від нафтопродуктів. Тому це наші законні цілі", — сказав очільник СБУ,

Контррозвідка СБУ також працює. За 2023 рік було викрито 47 агентурних мереж в Україні, понад 2 тисячі зрадників затримано і понад 5 тисяч колаборантів. Для цього, як каже Малюк, спецслужби використовують досвід боротьби з організованою злочинністю. Найбільша агентурна мережа була викрита в Миколаєві — 13 людей. Також відкрито 73 провадження й уже оголошено 22 вироки релігійним діячам, які проводили діяльність проти України.

"СБУ є, була і буде скальпелем в руках українського народу, який вирізатиме усі ракові пухлини. Важливий елемент нашої перемоги — це єдність", — підсумував посадовець.

Джерело