Зеленський прокоментував, від кого залежить, чи приймуть Україну до північноатлантичного альянсу

Президент вперше публічно озвучив втрати українського війська під час повномасштабної війни. Володимир Зеленський провів пресконференцію. Розповів, що плани українського контрнаступу потрапили до ворога ще до початку наших дій. Відповів на запитання, чи візьме слухавку, якщо йому зателефонує Путін. Та відреагував на протести польських фермерів. Президент спілкувався з журналістами 2 години. А до пресконференції протягом усієї неділі журналісти слухали заяви військово-політичного керівництва країни, яке зібралося на форум "Україна. Рік 2024". Як усе було – журналістка "5 каналу" Ганна Рибалка та Лідія Середюк розкажуть.

Зеленський озвучив втрати українських військових, що сказало військово-політичного керівництво країни – сюжет (Відео)

Другий день третього року повномасштабного вторгнення. Перші особи країни. Близько ста акредитованих представників ЗМІ.

Військові, політики, громадські діячі. Про стратегію країни під час війни говорить міністр оборони. А ще про будівництво фортифікаційних споруд, та потреби ЗСУ.

"План-2024 вже є. Ми публічно про нього не говоримо. Він потужний, він сильний. Він дає не лише надію. Але дасть і результат в 24му році", – розповів міністр оборони України Рустем Умєров.

Серед військово-політичного керівництва- і заступник головнокомандувача, новопризначений командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський.

"Погляди на застосування безпілотних систем у нас з'явилися ще давно – у 2016-му році. Ще у далекому осінньому 16-му році ми почали скидати на голови противника гранати", – повідомив заступник головнокомандувача, новопризначений командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський.

Про здобутки України в морі, боротьбу з колаборантами та мережами російських агентів всередині країни говорить зокрема голова Служби безпеки. Василь Малюк детально на загал розповідає про удари сил спеціальних операцій по Кримському мосту. Операцію, каже, координував особисто.

"Нами було створено декілька цікавих нових розробок. А саме – два надводних дрони. Один з них Sea Baby, це наш флагман. По суті, це багатоцільова платформа. Ну і морський надводний дрон типу "Мамай". За допомогою цих дронів ми успішно уразили Кримськи міст. Вперше ми його уразили ще 8 жовтня 22 року. А саме на наступний день після 70-річчя бункерного діда Путлєра. Коли вранці йому боліла голова. Операцією займався я особисто", – зазначив голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Тим часом за кулісами – Кирило Буданов. Відповідає на запитання "5 каналу" щодо того, як часто на болотах ворог бачитиме бавовну.

"Ударів і так по росії немала кількість. І чим більше наша оборонна промисловість нарощує темпи і обсяги виробництва, тим більше буде ударів. Це пряма залежність", – зазначив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Також голова військової розвідки спростував застосування по Україні іранських ракет.

"Іранські далекобійні ракети. Їх нема. Це все не відповідає дійсності. Північнокорейські. Давайте так, кілька було використано. Але сказати щодо масштабного застосування, це теж не відповідає дійсності", – наголосив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Під час форуму віцепрем'єрміністр Олександр Кубраков також робить ще одну гучну заяву – Україна робить перші кроки з партнерами щодо можливого відновлення повітряного простору.

"Введемо консультації з американськими та європейськими регуляторами з безпеки. Складний процес. Саме в ці тижні ми подаємо заяви. Терміни ніхто не скаже. Тут важливі безпекові питання", – зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Увесь день топ-посадовц розповідали про плани, спроможності та потенціал України. А далі те, чого глядачі та журналісти чекали найбільше – пресконференція президента.

Першим пролунало питання від шефредакторки видання "Лівий берег" Соні Кошкіної. Вона запитала про можливість запрошення росії на саміт миру, який разом з міжнародними партнерами готує Україна. Заходів буде два – один навесні. Інший ймовірно влітку. Президент каже – важливо тримати дипломатичну ініціативу, щоби жодна з країн не могла нав'язати якогось свого плану завершення війни.

"Документ буде справедливим, це не значить, що Росія прийме цей документ. Ніхто не може гарантувати, хто буде з їхнього боку. Але ми говоримо що цей документ буде, так само як і форматі зернової ініціативи. Це документ буде представлений перемовниками російські стороні. І ми будемо готові до другого саміту до дипломатичних кроків щодо справедливого миру", – зазначив президент Володимир Зеленський.

Уперше за час повномасштабного вторгнення на загал пролунала страшна цифра – під час пресконференції президент сказав, скільки українських військових загинуло.

"31 тисяча українців загинула, військвоих, загинула в цій війні. Не триста тисяч, не сто п'ятдесят тисяч. Що там бреше путін зі своїм брехливим колом. Але тим не менш, це великі втрати для нас", – повідомив президент Володимир Зеленський.

Також Володимир Зеленський прокоментував, від кого залежить, чи приймуть Україну до північноатлантичного альянсу.

"Усі вважають, що в майбутньому Україна буде в НАТО. Але на сьогодні від сполучених штатів америки й Німеччини залежить це рішення. І які ризики я не можу сказати вам, я не бачу ризиків в запрошенні України в НАТО", – наголошує президент Володимир Зеленський.

Резонансна заява від президента лунає і у відповідь на запитання турецкого журналіста – "Що Україна вважатиме перемогою?". Гарант каже – про контрнаступ ворогу було відомо заздалегідь.

"Не все йде по плану. Не все залежить від нас. Деякі речі залежать від партнерів, тому є затягування тих, чи інших процесів. Головне, мати план. І цей план є. Я не зможу вам сказати деталі. Я поясню вам. Якщо чесно, між нами говорячи, чим менше людей знає плани, української армії. Ти швидше буде перемога. І неочікуваний результат для росіян. І скажу вам відверто – наші контрнаступальні дії восени минулого року були на столі в Кремля до того як почались контрнаступальні дії. Крапка", – зазначає президент Володимир Зеленський.

Саркастично відповів Зеленський на питання, чи візьме слухавку, якщо сьогодні йому зателефонує Путін.

"У нього ж немає мобілки. Як він мені подзвонить? А я с телеграфом 1917-го вже не працюю. Він мені не подзвонить, він не хоче закінчувати цю війну", – відповів президент Володимир Зеленський.

Одне з останніх запитань, яке встигли поставити журналісти, – про стеження за розслідувачами з Бігус.інфо. Зеленський заявив, що питання на контролі керівника СБУ Василя Малюка. І нагадав, що начальника департаменту захисту національної державності Романа Семенченка звільнено. Утім Василь Малюк може розформувати навіть сам відділ. На уточнююче запитання, хто замовник стеження – президент відреагував – йому все одно хто замовник, у цьому має розібратися слідство. 

За дві години пресконференції поставити питання "5 каналу" не дали. 

Ганна Рибалка, Лідія Середюк, Орест Пона, "5 канал"

Нагадаємо, Зеленський заявив, що третій рік повномасштабної війни в Україні – переломний.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Зробіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело