Посівну поки починати зарано, адже ґрунт відтанув, але він ще перезволожений

Черкаські метеорологи назвали лютий, що минув, найтеплішим за останні 100 років. Стрімке потепління в центральних регіонах розпочалося ще 24 січня, і відтоді температура лише зростала. На початок весни температурні показники відповідають кінцю березня, а то і квітню, кажуть фахівці. Чого очікувати від погоди далі та чи розпочнеться справжня весна, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Яни Лимаренко.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Перший день весни: чи чекати ще у березні снігу і похолодання – синоптики (Відео)

Граються та дуркують ведмеді Гута та Бурмак у Черкаському зоопарку. Бурим вже не спиться. Ранній прихід тепла змусив їх прокинутися та повернутися до активностей.

"Лютий видався відносно теплим у цьому році. Стало видно, що ведмеді стали більш активними, тому ми підготували вольєр: засипали свіжу щепу, гілки, стали випускати ведмедів", – розповів зоолог відділу ссавців Максим Григор'єв.

"Дуже хочеться весни, відчувається. Можна судити по наших ведмедиках, які вийшли гратися. Дуже приємно за ними спостерігати", – поділилася відвідувачка Вікторія Царенко.

Помилуватися на грайливих ведмедиків прийшли й відвідувачі. Але решта тварин весну ще не відчувають, каже директор Євген Ван. Стають більш активні на сонці, але шлюбний період не розпочинають.

"Більш-менш активні в нас хижі птахи і пелікани. У нас пара така окрема і зовнішній вигляд показує, що вони готові до відкладки яєць, але побачимо", – пояснив директор Черкаського зоопарку Євген Ван.

Уже прокидаються весняні квіти і на клумбі у пані Любові, і це вже перші провісники весни, каже жінка. Але більше довіряє народним прикметам, адже їй саджати город, а тут прогадати не можна. Каже, це потепління ще не остаточне, адже перелітні птахи масово ще не прилетіли. Відкритий ґрунт жінка ще не чіпає, лише висіяла розсаду в горщики.

"Свято Благовіщення, благовісника, тільки після цього свята бажано землю ворушити. Часто порівнювали березень із березою, мабуть, звідти і назва пішла. Якщо розцвіла береза – з'являється березовий сік, то всі роботи можна робити, чим більше соку – тим урожайніший буде рік", – розповіла черкащанка Любов Івановська.

А от на полях чекати ніколи, аграрії вже вносять добрива. Кажуть, озимина перезимувала чудово і тепер потребує підживлення. Посівну поки починати зарано, адже ґрунт відтанув, але він ще перезволожений. До того ж не довіряють таким теплим погодним аномаліям. Аграрій Микола Дубина ще тільки обстежує поля.

"Вологи хватало, всю зиму дощі йшли. Якісь випади будуть, але це ж щороку таке. Якщо погода не переб’є, то будуть більші результати, ніж минулого року", – зауважив аграрій Микола Дубина.

У Гідрометцентрі кажуть, цього року лютий найтепліший за останні 100 років, а підвищення температури розпочалося вже в січні.

Весняний режим погоди метеорологи почали фіксувати з 24 січня. Теперішні показники температури відповідають березню, а то і квітню, каже начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань. Останні 30 років весна приходить усе раніше, і випереджає терміни майже на 20 днів. Але нині весна тільки поманила і тепер готується до перерви.

"Ще 5-7 днів теплої сухої погоди, бо погоду нашої області формуватиме антициклон, а от уже 6-7 березня ми очікуємо зміну синоптичних процесів, на погоду впливатимуть циклони, випадатимуть опади і буде похолодання. Говорити, що встановився стійкий режим теплий – ще не варто, бо весни характеризуються мінливістю, поверненням холодів, зміною синоптичних процесів, бо буде і прохолодна погода, і будуть опади у вигляді снігу", – наголосив начальник Черкаського обласного Гідрометцентру Віталій Постригань.

Тож зимові речі ще ховати не варто. Але зрештою весна переможе і настане довгоочікуване тепло. Як швидко, поки метеорологи не повідомляють.

Яна Лимаренко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело